logo

O MNIE

O mnie

Architekt, Wnętrzarz, Fotograf

Witaj na CDsign.

beforeafter
beforeafter

Nazywam się Dorota Chmielnicka, w 2003 roku ukończyłam Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2007 roku prowadzę biuro zajmujące się projektowaniem wnętrz.

Jestem architektem, dla którego przestrzeń jest tworzywem. Moją rolą jest takie jej kształtowanie, aby niezależnie od swej wielkości służyła nam jak najlepiej, pracowała na naszą korzyść, tym właśnie się zajmuję:

 • Pokazuję możliwości jakie daje przestrzeń, którą się otaczamy.
 • Stwarzam możliwości lepszego wykorzystania tej przestrzeni.
 • Wydobywam z natłoku informacji, jaki Klienci mają rozpoczynając swoją przygodę z urządzaniem wnętrz, to co najważniejsze: potrzeby, gust, czasem marzenia na których realizację wcześniej brakło czasu lub odwagi.
 • Porządkuję otrzymane wiadomości i układam tak, aby do siebie pasowały, pozwala to na wykreowanie wnętrz przyjaznych użytkownikom – tworzących harmonijną całość.
 • Oddaję w ręce moich Klientów projekty, pozwalające na realizację ich marzeń.
 • Pomagam w realizacji projektów – nadzorując poprawność wykonania poszczególnych prac podczas remontu.
 • Upraszczam, na etapie wybierania i zakupu wyposażenia wnętrz, podejmowanie decyzji.

Klientom, z którymi współpracuję zapewniam:

 • Doświadczenie w projektowaniu wnętrz – zapraszam do obejrzenia portfolio;
 • Oryginalne wnętrza tworzone pod konkretne zamówienia;
 • Zastosowanie ciekawych i sprawdzonych rozwiązań technicznych;
 • Współpracę z wykonawcami i dostawcami wielu branż.

W efekcie oddaję moim Kientom wnętrza zaprojektowane pod ich indywidualne potrzeby.

Macie Państwo pytania zapraszam do kontaktu.

FIRST THINGS FIRST

Podczas tworzenia projektu komunikacja z Klientem to podstawa. Dlatego w mojej pracy staram się kierować poniższymi zasadami:

1. STYL – to zbiór indywidualnych doświadczeń, który określa każdego z nas. Dla mnie wnętrza nowoczesne i proste, a niekiedy wręcz ascetyczne to esencja piękna. Nie narzucam moich przekonań, (staram się połączyć gusta Klientów z możliwościamy jakie stwarza projetkowane wnętrze – tak aby powstały projekt był funkcjonalny i piękny).

2.„FORMA PODĄŻA ZA FUNKCJĄ” jest podstawową zasadą jaką kieruję się podczas całego procesu projektowego. To co proponuję moim Klientom wynika ze ścisłej odpowiedzi na potrzeby. Po co robić sztukę dla szuki? To co tworzymy razem ma być przemyślane i celowe.

3. TABULA RASA. Każdy nowy projekt to dla mnie czysta niezapisana strona.
Zawsze podchodzę indywidualnie do każdego Klienta i jego wnętrz. Nie powtarzam i nie naśladuję. „Copy” i „Paste” stosuję tylko podczas obróbki zdjęć.

4. SŁUCHAM – moje projekty tworzę w oparciu o informacje otrzymane od Klienta. Dlatego efekt końcowy to nasza wspólna praca!

5. WSPÓŁPRACA. Za dobrym projektem stoi dobry … Klient. Potrzebuję Twojego współudziału w tworzeniu. Bez Ciebie ten projekt będzie … mój (a nie za to mi płacisz!)

6. SZCZEROŚĆ. Jeżeli oczekujesz szczerości i opini osoby, która zawodowo podejmuje decyzję dotyczące wystroju wnętrz – to otrzymasz ją. Jeżeli nie oczekujesz szczerości, a jedynie aprobaty dla swoich pomysłów – otrzymasz szczerość gratis.

7. CIEKAWOŚĆ to pierwszy stopień do … stworzenia nowej intrygującej przestrzeni. Wchodzisz w to?

Zapraszam do obejrzenia portfolio i do kontaktu.