logo

ETAPY WSPÓŁPRACY

ETAPY WSPÓŁPRACY

1.

ROZPOZNANIE POTRZEB

2.

INWENTARYZACJA POMIAR

3.

PRACE KONCEPCYJNE

4.

PROJEKT ARANŻACYJNO-TECHNICZNY

5.

KOSZTORYS

6.

NADZÓR AUTORSKI

ETAPY WSPÓŁPRACY

1. ROZPOZNANIE POTRZEB

To najważniejsza część pracy nad projektem.

Jak w przypadku wizyty u lekarza, który ma pomóc nam powrócić do zdrowia, tak w przypadku pomocy jakiej ma nam udzielić architekt konieczna jest – diagnoza :)

Odpowiedź na pytanie: co nas zachwyca, podoba się, czego potrzebujemy, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i nie możemy się bez tego obejść, a co chcemy zmienić, aby żyło nam się lepiej.

Na tę część składa się analiza potrzeb Klienta poprzez rozmowę i wypełnienie ankiety, która ma pomóc odpowiedzieć na najważniejsze pytania i dostarczyć dodatkowych informacji, tak aby powstał projekt dostosowany do wymagań naszego Klienta.

2. INWENTARYZACJA

Przed przygotowaniem propozycji projektowych – rozwinięciem pomysłów na zaaranżowanie wnętrz – konieczny jest pomiar, który pozwoli na:

- określenie wielkości pomieszczeń,

- technologi w jakiej wybudowno budynek, w którym znajdują się projektowane wnętrza,

- jakimi możliwościami dysponujemy – jakie media są możliwe do wykorzystania w naszym wnętrzu.

Ten etap prac – pozwala skonfrontować rzeczywistość z możliwymi do zrealizowania pomysłami.

3. PRACE KONCEPCYJNE

Kiedy znamy już potrzeby Klienta i mamy pomierzone wnętrza, które chcemy zaaranżować i przeobrazić, potrzebny jest nam już tylko i aż… pomysł – koncepcja.

Przedstawiony w prostej i zrozumiałej formie – jako rzuty i propozycja kolorystyki (moodboard), pozwala zrozumieć pomysł projektanta jeszcze przed pokazaniem go w formie wizualizacji i rysunków technicznych do projektu. Bo o ile obrazy pokazujące trójwymiarową przestrzeń są zrozumiałe dla wszystkich, to bez części technicznej projektu nie ma możliwości jego zrealizowania.

Dla tej części prac przygotowujemy:

3.1. Dwie do trzech propozycji aranżacji z rozmieszczeniem funkcji w projektowanej przestrzeni. Omawiamy wspólnie te propozycje i po otrzymaniu uwag dokonuję korekty, do momentu uzyskania akceptacji proponowanych rozwiązań.

3.2. Na podstawie wskazanej przez Państwa stylistyki wnętrz oraz preferencji kolorystycznych przygotowujemy analizę kolorystyczną, z doborem materiałów i wyposażenia. Po skonsultowaniu tej części prac przechodzimy do…

3.3. Wizualizacji, które stanowią efekt końcowy etapu koncepcyjnego.

4. PROJEKT ARANŻACYJNO-TECHNICZNY

To efekt wszystkich wcześniejszych etapów prac projektowych, które właśnie w tym miejscu są przekształcane w projekt wnętrz. Opracowanie to zawiera:

- rysunki aranżacyjne z rozwinięciem ścian, opisami użytych materiałów i mebli, a także zastosowaną kolorystyką;

- rysunki techniczne, dotyczące instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, zabudów sufitów i dekoracji wykonywanych jako elementy stałe, zabudów meblowych wykonanych na zamówienie, innych detali i elementów wyposażenia wnętrz.

Przygotowanie takiej dokumentacji zależy od wielkości całego projetku i ustalane jest indywidualnie.

5. KOSZTORYS

Wiemy jak będzie wyglądało wnętrze, znamy kolory, materiały i dokładne rozmieszczenie mebli i wyposażenia. Ale co z pieniędzmi?

Jest to etap, który opisuję tu jako ostatni, jednak od samego początku tworzenia projektu wnętrz - pieniądze pojawiają się w rozmowach o budżecie, w proponowanych rozwiązaniach technicznych, estetycznych. Tu następuje podsumowanie wszystkich decyzji, jakie są podejmowane podczas tworzenia wnętrza i w formie kosztorysu materiałowego trafiają wraz z projektem do Klienta.

Kosztorys zawiera wyceny materiałów wykończeniowych, oświetlenia, mebli, elementów wykonywanych przez ekipy specjalistyczne (tj. stolarzy, szklarzy, kamieniarzy, wykonawców schodów, kominków itp.).

A co z ekipą, która ma to wszystko wykonać (wyburzyć/zbudować, położyć instalacje itp.)?

Te prace wyceniane są po dostarczeniu ekipie wykonawczej projektu aranżacji wnętrz. Często razem z wizją lokalną jaką przeprowadza wykonawca.

Masz pytania - napisz

Zakres oferty każdorazowo dostosowany jest do Państwa potrzeb i oczekiwań.
Jeżeli macie Państwo pytania proszę o kontakt.

6. NADZÓR AUTORSKI

Czy to już wszystko?

Tak – jeżeli interesował Państwa sam projekt.

Nie – jeżeli chcielibyście Państwo skorzystać z pomocy przy nadzorowaniu wykonania projektu.

Projekt to początek drogi do stworzenia wymarzonego wnętrza. Czuwamy nad prawidłowym wykonaniem założeń projektowych - jeżeli chcielibyście Państwo skorzystać z pomocy przy realizacji projektu, możemy zaproponować nadzór:

- nad pracami ekip wykonawczych;

- realizacją kompleksową inwestycji „pod klucz”, zawierającą nadzorowanie ekip wykonawczych, dostaw materiałów, elementów wyposażenia i mebli.

Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, możliwa jest również kompleksowa lub częściowa usługa nadzoru, dostosowana do potrzeb Klienta.

Zapraszam do obejrzenia portfolio i do kontaktu.

error: Content is protected !!