logo

„Na początku było słowo…”

„Na początku było słowo...”

„Na początku było słowo...” - pomysł, po nim kreacja. Przemyślana i wprowadzona do naszego życia. Tym właśnie jest projekt. To idea przekuta w rzeczywistość. Wszystko co nas otacza jest zaprojektowane – stworzone z rozmysłem. Czy tak było od początku? Tu możemy podyskutować, ale obawiam się że nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi ;) Nie było mnie od początku, więc nie odpowiem na to pytanie.

Od momentu kiedy zdajemy sobie sprawę, że nasi rodzice nie przeżyją za nas życia, zaczynamy się zastanawiać co powinniśmy z nim zrobić. I tu zaczyna się planowanie (projektowanie), które towarzyszy nam kiedy jesteśmy świadomi swoich umiejętności, upodobań i potrzeb. Jednak projektowanie, to nie tylko tworzenie „od zera”, to także szukanie rozwiązania istniejących problemów. Pojawia się problem, podejmujemy decyzję o konieczności jego rozwiązania, szukamy informacji, które pozwalają na opracowanie pomysłów i zrealizowanie ich. Co pozwala na usunięcie przeszkody/problemu z naszej drogi. Jeżeli rozwiązanie okazuje się nowatorskie, „inspirują” się nim inni i w ten sposób rozpowszechnia się ono.

Ponieważ projektowanie towarzyszy nam we wszystkich dziedzinach życia, przykłady znajdziecie sami, ja zaś chciałabym skupić się na tej jego dziedzinie, która dotyczy mojej pracy i połączona jest z moim życiem od dobrych dwudziestu lat. Projektowanie wnętrz, tym się zajmuję zawodowo i prywatnie. Nie będę pisać niczego w sylu „że to moja pasja, że wkładam w to każdą komórkę mojego ciała itd. itp.”. To co ważne w mojej pracy to chęć szukania i znajdowania nowatorskich rozwiązań, dla problemów które nas otaczają, a także nowych zadań które pojawiają się w wyniku naszego rozwoju. Nudne? Bez polotu? Lubię bez polotu zajmować się moją pracą, daje ona dużo satysfakcji, zwłaszcza kiedy trafi się na odpowiednich ludzi. Najlepiej o tym świadczą zrealizowane projekty i zadowoleni Klienci. To mój pierwszy wpis na blogu. Chciałabym pokazać Wam, czym się zajmuję zawodowo, odsłonić kulisy pracy nad projektami i zachęcić do kontaktu ze mną. Zapraszam do czytania kolejnych postów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *